Semir

autor
  • 9 lat ago

Adopcja wirtualna
Imię: Semir
Wiek: 13
Płeć: Wałach
Miesięczny koszt utrzymania: 450 zł
Historia, stan zdrowia i ogólne informacje: Kiedyś wspaniały koń wierzchowy i kochający właściciele, potem choroba, oddanie handlarzowi, no bo po co leczyć i marnować pieniądze, następnie w paszporcie Semirowi wbijany jest stempel – koń nadaje się na mięso, smutne oczy, sznur na szyjki, metalowe rury w ciasnym i brudnym stanowisku, kłopoty z oddychaniem, duszności i oczekiwanie na transport. .. w wiadomym celu.
Tak w skrócie można by opisać historie Semira – małopolskiego wałacha z papierami, młodego, bo 11-letniego, walczącego z choroba konia.
Dzięki woli walki ludzi dobrego serca udało się wyciągnąć Semira z koszmaru, jaki przechodził w oczekiwaniu na śmierć. Semir teraz jest bezpieczny, pełen życia, szczęśliwy, oddany i wdzięczny za szanse, jaką otrzymał. Ale wymaga leczenia – kosztownego i żmudnego. Wałach w przegrodzie nosowej ma naczyniaka będącego rodzajem nowotworu obficie unaczynionego, który sprawia iż koń ma trudności z oddychaniem. Naczyniak umiejscowiony w nosie początkowo był obfitych rozmiarów, następnie w wyniku, ostrzykiwań formalina, zmniejszył swoja objętość. Jednak, aby leczenie było skuteczne, takich zabiegów potrzebnych jest od kilku do nawet kilkunastu. Potrzeba wiec dużej kwoty pieniędzy, aby nie przerywać leczenia. Zabiegi muszą być w miarę regularne a koszt jednego z nich wynosi 1000zł!!!

Ty też możesz objąć mnie wirtualną adopcją!

Moim wirtualnym opiekunem jest: Pani Urszula Borkowska oraz Aleksandra z Krakowa

Więcej zdjęć Semira: http://picasaweb.google.com/oravica/Semir#

  

 

Comments

  • Jak czytałam pierwsze linijki tekstu to aż mnie ciarki przeszły…
    Cudowny konik !

    Maja 26 sierpnia 2011 14:53