Ostatnie pięć klaczy opuściło hodowlę w Cholewach!

autor
  • 8 lat ago

W dniu 23.05.2010 wraz z lekarzem weterynarii i Pogotowiem dla Zwierząt dokonaliśmy kolejnych oględzin w gospodarstwie w Cholewach. W hodowli pozostało pięć klaczy, właściciel zwierząt mimo nakazów nie poprawił warunków bytowania zwierząt. Konie nadal były pozbawione opieki weterynaryjnej, stałego dostępu do wody, nie zostały odrobaczone, odwszawione, nie skorygowano im kopyt a w stajni panowało skrajne niechlujstwo. Podjęliśmy decyzję o odbiorze zwierząt zgodnie z art. 7.3 Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Klacze trafiły do współpracujących z Fundacją pensjonatów. Pod troskliwą opieką będą odzyskiwały zdrowie fizyczne i psychiczne, przed nimi długa droga do nabrania dobrej kondycji.

W gospodarstwie w Cholewach nie pozostało żadne zwierzę, łącznie odebraliśmy 19 arabów, część klaczy jest ciężarna. Koszty leczenia i pensjonatów dla koni są bardzo wysokie, prosimy Państwa o pomoc w ratowaniu ich życia !

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt „Viva!”
11 1370 1109 0000 1706 4838 7308

W dniu w którym ostatnie zwierzęta opuściły tą okrutną hodowlę dziękujemy serdecznie Magdzie Pawlak dzięki, której dowiedzieliśmy się o ciężkiej sytuacji koni arabskich w Cholewach.

Kategorie:
Aktualności