Fatalne wieści z UE – Komisarz Dalli wypiera się danego słowa a politycy europejscy ignorują problem transportów zwierząt!

autor
  • 7 lat ago

Komisarz John Dalli, który spotkał się z przedstawicielami koalicji 8hours 7 czerwca i który tego samego dnia przed kamerami poparł zakazanie transportów długodystansowych, tydzień później WYPARŁ SIĘ WSZYSTKIEGO i zapowiedział, że nie będzie wnioskował o poprawki do Rozporządzenia 1/2005 WE!!

Ponadto w poniedziałek 18 czerwca w Luksemburgu Rada ministrów rolnictwa UE zaadoptowała konkluzje na temat ochrony i dobrostanu zwierząt. Zawierają one odniesienia do transportów zwierząt.

Politycy ZIGNOROWALI  w zupełności problem transportów długodystansowych. Nie odnieśli się w żadnej mierze do ponad 1 100 000 podpisów Europejczyków pod petycją 8hours za zakazaniem transportów długodystansowych. Ponadto:

– Pomimo faktu, że Rada przyjmuje nowe dowody naukowe na temat transportów, ignoruje potrzebę rewizji prawa regulującego transport.

– Rada przyjmuje fakt, że Parlament Europejski przegłosował Pisemną Deklarację 49/2011 o zakazanie transportów długodystansowych, jednak ani słowem nie wspomina o petycji podpisanej przez ponad 1 100 000 Europejczyków.

– Rada przyznaje, że niektóre zapisy Rozporządzenia 1 2005 nie działają, lecz po prostu wzywa o lepsze ich wdrażanie. Niektóre z tych zapisów istnieją już od 20 lat od czasów Dyrektywy z 1991 roku, lecz nigdy nie były implementowane!

– W celu rozwiązania problemu, Rada wzywa do przyjęcia tzw. „Dobrych praktyk” nie wyjaśniając jednak czemu nie wiążący dokument miałby mieć lepszy wpływ na poprawienie sytuacji niż obowiązujące prawo.

-Rada następnie wzywa Komisję do brania pod uwagę dowodów naukowych dotyczących dobrostanu zwierząt przygotowując przyszłe poprawki do obowiązujących przepisów. NIE USTALA JEDNAK ŻADNEGO TERMINU.

Komentarz Fundacji Viva.

Jesteśmy zszokowani i głęboko rozczarowani zarówno skandaliczną postawą Komisarza Dalliego jak europejskich polityków.

Prosimy Was wszystkich o pisanie do Komisarza Dalliego aby DOTRZYMAŁ DANEGO SŁOWA I ZAKAZAŁ TRANSPORTÓW DŁUGODYSTANSOWYCH.

Wyślijcie list do Komisarza Dalliego i namówcie do tego Waszą, rodzinę, przyjaciół i znajomych.

http://www.8hours.eu/letter_to_dalli/

 

 

 

 

Article Tags:
· · · ·
Kategorie:
Aktualności

Comments

  • WITAM JESTEM ZSZOKOWANA POSTEPOWANIEM POLITYKOW W SPRAWIE TRANSPORTU ZWIERZAT PEWNIE PAN KOMISARZ WZIAL LAPOWKE OD TYCH CO TRANSPORTUJA ZWIERZETA JEST BEZ SERCA TYCH WSZYSTKICH CO UWAZAJA ZE NIE MA PROBLEMU PRZEWIEZC W TAKICH WARUNKACH!!!!TYLE SAMO GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA!!!NAPEWNO ZMIENILIBY ZDANIE BO SRALI BY ZE STRACHU I STALI WE WLASNYCH ODCHODACH W TYM GOWNIE KTORE SAMI WYSRALI!!!!

    Anna 21 czerwca 2012 14:24
  • Witam, również uważam to za skandal, wysłałem list i dodałem tę wiadomość (pozwoliłem sobie skopoiwać treść tej strony) na forum swojego miasta, gdzie mamy wiele innych tematów odnośnie złego traktowania zwierząt. Liczę na pozytywne załatwienie sprawy, bo jak nie my to kto pomoże tym biednym zwierzakom !

    Adrian 11 lipca 2012 16:17