Luna ma się świetnie :)

autor
 • 6 lat ago

Luna przyjechała do naszej stajni dzięki Waszej szybkiej reakcji na nasz apel. Klacz ma się bardzo dobrze, szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. U nas nie musi pracować na swoje utrzymanie. Biega beztrosko z innymi końmi po padoku. Dziękujemy – bez Was nie było by jej z nami!!!

Luna ma teraz 12 lat. Jej właściciel kupił ją kiedy była jeszcze źrebakiem. Od początku wiązał z nią poważne plany – Luna miała w przyszłości pracować w szkółce jeździeckiej.

  Kiedy dorosła okazała się być wspaniałym koniem. Dzieci uwielbiały na niej jeździć. Dlatego Luna miała więcej pracy niż inne konie. Okres wakacji był dla Luny niezwykle wyczerpujący. Coraz szybciej opadała z sił, nogi odmawiały jej posłuszeństwa. Właściciel myślał, że zimą klacz sobie odpocznie i na wiosnę wróci do pracy. Ale okazało się, że Luna nie może pracować. Jej nogi są opuchnięte już po godzinie pracy. Taki koń staje się bezużyteczny i jest wart tyle, co mięso, które można z niego zrobić. Zapadła decyzja o sprzedaży Luny. Niestety, 12 letnia spracowana klacz nie znajdzie nowego nabywcy. Takie konie jak Luna trafiają do rzeźni. Swoją ciężką pracą nie pracą nie zasłużyła na emeryturę w stajni, w której spędziła prawie całe swoje życie. Pan Roman ubolewa nad losem Luny, ale jak twierdzi, nie może sobie pozwolić na utrzymanie konia, który nie pracuje.

Luna spogląda na nas ze smutkiem w oczach. To ostatnie dni w boksie, który był jej domem przez wiele lat. Nigdy już tu nie wróci.  Nigdy już nie pogalopuje po łące, nie wytarza się w piasku. Nikt już nie będzie jej głaskał po chrapach. Jej los jest w rękach człowieka, który zapomniał, że Luna służyła mu całe życie.

Razem z Wami możemy ten los odwrócić. Jeśli do 30 kwietnia uzbieramy pieniądze na wykup Luny, trafi ona do naszej fundacyjnej stajni, gdzie z innymi ocalonymi końmi będzie miała szansę dożyć starości. Potrzeba 3000 złotych. Na tyle zostało wycenione jej życie. Prosimy, nie bądźcie obojętni. Dołączcie się do naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

 

 

 

 

Kategorie:
Aktualności

Comments

 • Na pewno uratujemy cudną Lunę, wpłacę chociaż parę złotych, ziarnko do ziarnka…pozdrawiam wszystkich wiosennie!

  Beata 18 kwietnia 2013 09:40
 • 3000 złotych !!!!!!???????? Do 30 kwietnia !!!!!!! Mamy mało czasu !!!!! Proszę pomóżcie !!!!! Nie bądźmy obojętni !!!!!!! Wpłacę kilka złotych . Luna trzymaj się !!!!!

  Julka - Kocham KONIE !!! 18 kwietnia 2013 19:06
 • Jaka ona biedna!!! Luno nie martw się!!! Pomoc jest w drodze!!!

  Angelika - miłośniczka KONI 20 kwietnia 2013 15:21
 • Sorry, ale to co wypisujecie w tym artykule to jest niesprawiedliwe krzywdzenie człowieka. A może on naprawdę nie może sobie pozwolić na utrzymywanie bezużytecznej klaczy ? Jeśli ona nie jest w stanie dla niego pracować to chyba zrozumiałe, że musi ją sprzedać, bo skąd niby ma zdobyć pieniądze na nowego, pracującego konia ? No sorry, ale nie każdemu powodzi się tak dobrze, że może wyrzucać pieniądze na utrzymanie konia, z którego i tak nie ma żadnego pożytku. Wybaczcie, ale dla mnie los człowieka jest o wiele ważniejszy niż jakiś tam koniś !

  Sprawiedliwy 20 kwietnia 2013 20:07
 • jeździłam kiedyś na klaczy o tym samym imieniu (tylko inaczej pisane) nie pozwólmy Lunci zginąć w rzeźni!

  miłośniczka koni 21 kwietnia 2013 14:55
 • biedny konik …pomagam jak mogę wszystkim zwierzakom w domu mam już 4 psy z schroniska 4 kotki 15 królików 23 rybki 3 koszatniczki i zawsze chce więcej pomagać. kiedyś chodziłam do mojej dawnej koleżanki do koni miała ona kilkanaście koni z wszystkich wybrałam najstarszą klacz agitacje klacz miał dwadzieścia parę lat codziennie chodziłam z nią na spacery i pomagałam jej klacz wcześniej była konie sportowym ale była za stara i miała astmę więc już nie potrzebna. Po na wakacje pojechałam na wakacje wróciłam i pobiegłam się przywitać z moją kochaną klaczą ale już nigdy jej nie zobaczyłam poszła na rzeź osoba ta miała jej od małego po prostu nie rozumiem takich ludzi ot tego czasu pomagam zwierzą i razem z moją rodziną odkupujemy konie z miejsc gdzie są wykorzystywane jak przedmioty. I JESZCZE JEDNO Sprawiedliwy JAK CIĘ NIE OBCHODZI LOS KONIA BO WAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK TO POWIEM CI ŻE OSZALAŁEŚ Z KONIEM TRZEBA POBYĆ ABY GO ZROZUMIEĆ a że koń służył zawsze człowiekowi a człowiek go traktuje jak przedmiot bezużyteczny to jest niesprawiedliwe>>>>>

  natalia 23 kwietnia 2013 15:46
 • Ludzie trzeba pomóc temu konikowi . Cale życie pracuja dla ludzi a ci okropni ludzie sprzedawaja konie na rzeż. Ja bym tymi ludżmi co nie umieja sie zajac końmi to powinni otworzyc Rzeż ale dla ludzi.

  jacek 23 kwietnia 2013 17:44
 • Masz taki sam tok rozumowania jak właściciel tego konia, ja bym wolał uratować tonącego konia niż człowieka, mam większy szacunek do zwierząt niż do ludzi, bo są nieczuli, całe życie ten koń pracował dla tego bambra a on go teraz na rzeź wysyła taką mu daje nagrodę ? Nie on mu dał życie, więc niech on mu go nie odbiera, skoro nie stać go na utrzymanie to chociaż zarobi na jego śmierci co ? Niech odda go do schroniska, gdziekolwiek niech sobie spokojnie dożyje swoich lat i odejdzie śmiercią naturalną, ale nieeee musicie się nażreć jeszcze, banda wieśniaków!! Dla mnie ważniejszy jest życie „konisia” niż jakiegoś człowieczka!

  do Sprawiedliwy 23 kwietnia 2013 21:50
 • TYLKO ONA PRACOWAŁA DLANIEGO CAŁE ŻYCIE A GDY ONA JEST W POTRZEBIE TO CHCE ŻEBY ODESZŁA Z ŻYCIA .
  KONIARZE POKARZMY ILE NAS JEST http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6883
  KLIKAMY POPIERAM PETYCJE I POTWIERDZAMY MEILE
  W IMIENIU KONI ,KONIARZY DZIĘKUJE

  dawid 23 kwietnia 2013 22:04
 • Ludzie powinni zrozumieć, że zwierzęta też czują i nie można ich traktować jak towar. Skoro ten człowiek nie jest w stanie dłużej utrzymywać Luny to niej ją odda ludziom, którzy pozwolą jej przeżyć, albo niech chociaż cenę trochę zmniejszy skoro już musi na niej zarobić, żeby było łatwiej uzbierać. Droga Fundacjo, może spróbujcie zorganizować zbiórkę sms tak jak robi Centaurus? Zawsze coś się uzbiera.

  paulina 24 kwietnia 2013 14:41
 • ja po części zgadzam się ze sprawiedliwym, bóg najpierw stworzył ludzi a potem zwierzęta żeby im służyły. możliwe że właściciel wcale nie chce jej oddawać do rzeźni ale nie może zrobić nic innego? umiecie czytać? „będzie zmuszony sprzedać go do rzeźni” a nie ” sprzeda go do rzeźni i jeszcze się ucieszy bo mu damy spokój”. nie popieram też pomysłu utworzenia „rzeźni dla ludzi”. co wcale nie znaczy że popieram zabijanie koni! również uważam że ludzie są okrutni, ale mówię na głos NIE ŻYCZĘ NIKOMU ŚMIERCI! mam nadzieję że ocalimy Lunę i jej właściciela.

  miłośniczka koni 25 kwietnia 2013 15:35
 • Wpłaciłam 200zł. Trochę mało czasu zostało…
  Ps.Ciekawe dlaczego usunięty został mój wcześniejszy komentarz?

  eee..a 25 kwietnia 2013 15:52
 • Oooooooo znalazł się znów jakiś pan X tylko , że nazywa się Sprawiedliwy . Krewny pana X ????? Tak na pewno krewny . A i jeszcze sam jesteś bezużyteczny !!!!!!! Uratujemy Lunę !!!! Pozdrawiam miłośników koni !!

  Julka - Kocham KONIE !!! 26 kwietnia 2013 19:12
 • Zawsze jak słyszę że właścicielowi szkoda kona bo nie może już go dłużej trzymać u siebie to zadaję sobie pytanie dlaczego go nie odda w ręce fundacji ?????
  Odpowiedź jest oczywista bo ten właściciel nigdy tego konia nie kochał 🙁 a tylko na nim zarabiał 🙁
  Smutne to że takki gatunek dwunożny istnieje i do tego nazywa się człowiekiem 🙁
  Dodaję parę złotówek od siebie i rozgłaszam gdzie mogę !!!
  Lunko trzymaj się !!!
  Na szczęście jeszcze nie wszyscy z dwunożnego gatunku są bestiami i zostali dobrzy ludzie !!!
  Pozdrawiam cieplutko !!!

  Anonim 28 kwietnia 2013 14:21
 • LUNA UDAŁO SIĘ !!!!!!! Jesteś bezpieczna !!!!

  Julia - KOCHAM KONIE !!!!! 2 maja 2013 11:04