Arta jest już uratowana!

autor
 • 6 lat ago

Arta jest w naszej stajni w Pigży. Na zdjęciu czeka na werkowanie kopyt przez naszego kowala. Niestety nie jest to jej ulubiony zabieg. Klaczy trudno przystosować się do nowej sytuacji. Jest nerwowa. Wydaje się zdziwiona, że oprócz niej w stajni są inne konie. Jej socjalizacja zajmie trochę więcej czasu niż zwykle. Ale kochamy już ją bardzo. Jest przepiękna!

Dziękujemy za Wasze ogromne serce! Kolejny koń dostał nowe życie dzięki Waszemu zaangażowaniu w tę akcję!

Ostatnie dwa lata Arta spędziła w ciasnym boksie. Od dawna nie widziała 
zielonych pastwisk i nie miała końskiego towarzystwa. Jej jedynym przyjacielem jest stary pies uwiązany na łańcuchu tuż obok pomieszczenia, w którym stoi klacz. Trafiła tu przypadkiem. Jej poprzedni właściciel oddał ją w ramach rozliczenia za długi. Gospodarz nie chciał jej przyjąć, ale uznał, że tylko tak odzyska swoje pieniądze.

Czas płynął, a Arta generowała koszty. Zwierzę w gospodarstwie musi na siebie zarobić. Arta nie ma takiej możliwości. Próbowano ją zaźrebić, ale nieskutecznie. Do pracy w polu też się nie nadaje – jest zbyt delikatna. Nie może też pracować pod siodłem, ponieważ wymaga doświadczonego jeźdźca.

Właściciel wielokrotnie próbował sprzedać klacz, ale nie znalazł kupca. Nie spodziewał się, że będzie to takie trudne. W końcu postanowił sprzedać ją do rzeźni, aby odzyskać swoje dawno pożyczone pieniądze…

Arta jest piękna i dostojna, ale bardzo wystraszona. Podchodzi do nas z ogromną ostrożnością. Kiedy pojawia się właściciel – cofa się w kąt boksu. Wyczuwa, że jest tutaj ciężarem, którego trzeba się pozbyć. Na początku października ma po nią przyjechać handlarz…

Jeśli uda nam się zdobyć 2700 złotych do 10 października, zdążymy wykupić Artę, zanim zrobi to handlarz. Znajdziemy dla Arty miejsce w naszym fundacyjnym stadzie. Warto ratować końskie życie, jak każde inne życie. Pomóżcie nam zabrać ją w bezpieczne miejsce. Prosimy, włączcie się do naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

Kategorie:
Aktualności

Comments

 • Ratujemy !!!!!!!

  Julka - Kocham KONIE !!! 19 września 2013 16:26
 • Ratujemy !!!

  Ola 21 września 2013 10:09
 • Piękne konie,prześliczne.

  ELA 21 września 2013 13:27
 • Fajnie,że ratujemy Artę ale co z tym psiakiem z którym przebywa?czy też ma szansę na lepszy los?

  Małgorzata 21 września 2013 14:32
 • ale sliczna .. Nie rozumem jak niektozy ludzie moga sie znecac nad takimi pieknymi zwierzetami!!! Uratujemy ja!!

  kari 5525 22 września 2013 12:51
 • Nie bardzo rozumiem, czemu tak się bulwersujecie. Jest wyraźnie napisane, że klacz: – nie może zajść w ciążę, – nie może pracować w polu, – nie nadaje się do jazdy. Więc chyba logiczne jest, że dla takiego bezużytecznego śmiecia jedynym wyjściem jest rzeźnia ? Ja w każdym razie na miejscu tego właściciela zrobiłbym dokładnie to samo – sprzedałbym bezużytecznego pasożyta do rzeźni. Jeszcze czego – miałbym wydawać na takie coś pieniądze ? Ani to ładne, ani inteligentne, stoi tylko i smrodzi. I na pewno nie dałbym czasu jakiejś głupiej fundacji żeby zapłaciła mi, sprzedałbym ją do rzeźni OD RAZU !

  Logicznie myślący człowiek 23 września 2013 16:59
 • A biednego burka zostawcie przy tej budzie?

  Olala 24 września 2013 10:58
 • Taka piękna ;'(((

  Alicja 25 września 2013 19:16