Biedronka jest w klinice. W przyszłym miesiącu wróci do Korabiewic

autor
  • 6 lat ago

Biedronka jest w kliniece już 2,5 miesiąca. Biedronka ma bardzo dobrą i przede
wszystkim fachową opiekę. Kopyto wygląda znacznie lepiej. Codzienna
pielęgnacja i leki sprawiły, że klacz wraca do formy. Po powrocie do Korabiewic, będziemy musieli  dbać o to kopyto szczególnie, ponieważ nie da się tego całkowicie
wyleczyć, a tylko zaleczyć.

Dziękujemy za umożliwienie nam leczenia Biedronki w klinice. Bez Waszych datków nie bylibyśmy w stanie jej pomóc. Dzięki Wam mogliśmy zapewnić Biedronce fachową pomoc!

Biedronka ma 17 lat. Jest dużą klaczą o wyjątkowej urodzie, obok której nikt nie przechodzi obojętnie. Kiedy była w sile wieku, dwie młode osoby uczyły się na niej jazdy konnej. Klacz była ich oczkiem w głowie. Z czasem jednak zaczęła chorować. Trafiła do kliniki. Tam okazało się, że nie będzie można już na niej jeździć. W oka mgnieniu Biedronka straciła status przyjaciela – powodu do dumy i stała się niepotrzebnym ciężarem.

Całe szczęście los okazał się przychylny. Biedronka trafiła do schroniska, a nie w ręce handlarza. W rzeźni koni się nie ogląda. Kulawe czy sprawne – to nie ma znaczenia – wszystkie są kawałkiem mięsa.
Od 2 lat Biedronka jest z nami. W stadzie jest klaczą alfa, to znaczy, że stado jest jej podporządkowane. Jednak stan zdrowia Biedronki pogarsza się. Po ostatniej wizycie weterynarza nie mamy wątpliwości, że znowu musi pojechać do lecznicy. Tylko tak możemy jej pomóc. Klacz ma „rzekomego raka kopyta”. To stan, z którego można konia wyleczyć, jednak w warunkach stajennych nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Niestety pobyt w lecznicy i codzienne zabiegi to koszt około 3000 złotych. W naszym stadzie mamy kilka koni, które przeszły podobne schorzenia. Wszystkie żyją i mają się dobrze. Mamy więc nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się szybko zebrać kwotę potrzebną na jej leczenie i szybko zacząć działać. Dlatego prosimy – pomóżcie Biedronce!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

 

 

Kategorie:
Aktualności