Trufla uratowana razem w Mędrkiem!

autor
  • 5 lat ago

Kilka dni temu nasza sponsorka przekazała nam informację o koniach, które potrzebują pomocy. Właściciele kupili Mędrka i Truflę dla dzieci. Konie miały służyć do hipoterapii. Dostały boksy w ładnej stajni i porządny wybieg. Ich życie zapowiadało się super. Ale wszystko się zmieniło, kiedy okazało się, że zwierzęta to nie tylko przyjemności, ale także obowiązek. 
Łatwiej jest pozbyć się obowiązku niż mu sprostać – dlatego właściciele zaczęli szukać kupca na konie. Zgłaszali się
 handlarze, którzy chcieli oba konie „brać od ręki”. A ponieważ są masywne – dostaliby za nie najwyższą cenę w rzeźni.

Zareagowaliśmy na apel naszej sponsorki i zadeklarowaliśmy odkupienie Mędrka. Na Truflę znaleźliśmy kupca. Ale ten zawiódł i w ostatniej chwili zrezygnował z zakupu, tłumacząc się brakiem funduszy. W tej sytuacji musimy ratować także Truflę! Konie do tej pory były nierozłączne. Każdego dnia razem skubały trawę, brykały na łące, a w deszczowe dni tarzały się w błocie. Niestety życie zwierząt jest całkowicie uzależnione od decyzji człowieka.

Jeśli uda nam się wykupić oba konie, dołożymy wszelkich starań aby pozostały razem. Życie Trufli jest warte 2400 złotych. Jeśli zbierzemy tę kwotę do 5 września Trufla będzie nasza. Prosimy pomóżcie nam ratować zwierzęta! Trufla to łagodna młoda klacz, przed którą całe życie. Dla nas to życie ma znacznie wyższą wartość niż mięso.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona               797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

Kategorie:
Aktualności