Kulka pojechała do domu adopcyjnego koło Radomska.

autor
  • 3 lata ago

Pytacie nas czasem jak to się dzieje, że ratujemy konkretnego konia, kiedy tyle innych trafia do rzeźni? kulka 1Zazwyczaj o przekreślonym końskim losie dowiadujemy się od osób, na których drodze pojawił się przyszły „straceniec”. I tak dowiedzieliśmy się o Kulce. Weterynarz, który leczy nasze konie, kilka tygodni temu operował u niej przepuklinę. Właściciel zdecydował się na ten zabieg tylko dlatego, że klacz z taką przepukliną mogłaby paść w drodze do rzeźni.

Kulka to dwuletnia łaciata klacz zimnokrwista. Jej właściciel ma więcej koni i żyją one w dobrych warunkach. W ostatnim czasie sprzedał kilka. Nie wiadomo dokąd. Twierdzi, że znalazł im nowe domy, bo jego wiek i stan zdrowia nie pozwalają mu już zajmować się „końskim interesem”. Teraz na konie zimnokrwiste nie ma zbytu, coraz trudniej je sprzedać. Niektórzy hodują taką odmianę, żeby dostać dofinansowanie z Unii. Kulka dofinansowania nie dostała, bo jest końskim kundelkiem, a na konie bez rodowodu dopłat nie ma.

Kulka była wystawiona na sprzedaż. Niestety kupnem zainteresowani byli tylko handlarze. W tej okolicy skupują konie co 2 tygodnie. Kulka znajduje się w przedziale cenowym dla źrebięciny – rzeźnia zapłaci 10 złotych za każdy kilogram. Za jej mięso handlarz dostanie sporą kwotę. Duże racje jedzenia spowodowały, że szybko przybrała na wadze i cena za jej życie jest wysoka.

Musi zostać sprzedana jak najszybciej, bo w gospodarstwie nie ma już dla niej miejsca. Handlarz może już niebawem zabrać ją z następnym transportem. Ale zamiast jechać do ubojni może trafić do fundacyjnej stajni, gdzie z resztą naszego stada będzie bezpieczna! Właściciel zgodził się zaczekać do 25 lipca, żebyśmy mieli szansę na jej wykup. Dlatego prosimy Państwa o pomoc. Potrzebujemy 3300 złotych, aby ocalić życie Kulki!

Możesz również przesłać SMS o treści RATUJKONIE na numer:

91983 Koszt wysłania SMS wynosi 19,00 zł PLN
79567 Koszt wysłania SMS wynosi 9,00 zł PLN
76567 Koszt wysłania SMS wynosi 6,00 zł PLN
74567 Koszt wysłania SMS wynosi 4,00 PLN
73601 Koszt wysłania SMS wynosi 3,00 PLN
72051 Koszt wysłania SMS wynosi 2,00 PLN
71051 Koszt wysłania SMS wynosi 1,00 PLN
Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

Regulamin dostępny pod linkiem http://hh7.pl/a13.