Zefir jest już w naszej stajni!

autor
  • 3 miesiące ago
Zefir ma 18 lat. Od wielu lat służył człowiekowi. Zmieniał właściccieli, zmieniał stajnie. Nie miał szczęscia choć jest bardzo spokojnym i zrównoważonym koniem.
Dwa lata temu trafił do gospodarstwa w którymobecnie przebywa. Brudna obskórna komórka to miejsce w którym spędza dni. Uwiązany nakrótkim łańcuchu. Od dawna nie wychodzi na łąkę. Życie w codziennej duchocie spowodowało problemy z oddychaniem. Weterynarz zdiagnozował COPD chorobę płuc.
Zalecił leczenie i dużo świerzego powietrza. Ale gospodarz nie będzie leczył Zefira. Koń nie może generować mu niepotrzebnych kosztów.
Musi go sprzedać jak najszybciej póki Zefir jeszcze może oddychać bez leków. Takiego konia może kupić tylko handlarz na mięso. Właściciel nie ma z tym problemu dlatego teraz tuczy Zefira żeby miał jak największą wagę. Handlarz zabierze go bardzo chętnie bo Zefir to duży koń. Zawiezie go na ubój prawdopodobnie do rzeźni w Rawiczu. Tam skupują konie w każdym wieku. Od decyzji nie ma już odwrotu. Gospodarz zadecydował ostatecznie.Dowidzieliśmy sięo Zefirze od naszego weterynarza. Postanowiliśmy odkupić Zefira. Własciciel wycenił jego życie na 3,5 tys zł. Musimy za niegozapłacić do końca maja.
Mamy nadzieję, że uda nam się ocalić Zefira i zapewnić mu opiekę w naszej fundacyjnej stajni
Kategorie:
Aktualności