Jesteśmy w dramatycznej sytuacji!

autor
  • 1 miesiąc ago

Drodzy Darczyńcy,

Jesteśmy w dramatycznej sytuacji!

MAMY BARDZO POWAŻNE PROBLEMY FINANSOWE. DŁUGI W LECZNICACH OSIĄGNĘŁY KWOTĘ PONAD 20 000! TAK ŹLE NIE BYŁO JESZCZE NIGDY. BŁAGAMY O POMOC.  JEŚLI NIE SPŁACIMY CHOĆ CZĘŚCI DŁUGU, NIE BĘDZIEMY MOGLI  KORZYSTAĆ Z USŁUG WETERYNARZY.

Finansujemy leczenie koni w Schronisku w Korabiewicach. Ostatnio musieliśmy przeprowadzić odrobaczanie całego stada, którego koszt wyniósł 2400 zł. Faktura nadal nie zapłacona.

Mamy kilkanaście koni w fundacyjnej stajni pod Toruniem. Głównie konie starsze, schorowane, wyeksploatowane w hodowli, szkółkach jeździeckich, często odebrane interwencyjnie, URATOWANE PRZED ŚMIERCIĄ.

Kilkanaście podopiecznych z powodu braku miejsc u nas w stajni, tymczasowo przebywa w zaprzyjaźnionych pensjonatach.. Łącznie pod opieką fundacji jest 70 koni, a w adopcji 162! Jest nam bardzo ciężko.

Miesiąc kwiecień był dla nas bardzo ciężki. Dwa konie (jeden u nas w stajni, drugi w adopcji) dostały kolki. Nie można było czekać i jak najszybciej trzeba było przewieźć podopiecznych do kliniki, gdzie były przeprowadzone operacje ratujące życie.. Udało się! Konie wyzdrowiały, lecz faktury nadal nie zapłacona..

Kucyczka Nadziejka od lutego przebywa w lecznicy. Jej stan znacznie się poprawił, lekarze dokonali prawdziwego cudu! Konik biega, nóżki się prostują, a ona nie cierpi, No i najważniejsze- żyje!!! Ostatnia faktura za pobyt malutkiej w szpitalu nie zapłacona..

Uratować konie to jedno, ale zapewnić im profesjonalną opiekę, specjalistyczne  leczenie jest równie ważne.

Interwencja w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie zakończyła się pomyślnie jednak koszty leczenia zwierząt przekroczyły 25 tys. Jeśli wygramy proces właściciel będzie musiał zwrócić koszty leczenia. Niestety z doświadczenia wiemy, że potrwa to jeszcze wiele miesięcy.

Dlatego też w tym miesiącu musieliśmy zrezygnować z wykupu konia z rzeźni!

Musimy się z tym uporać. Mamy siłę i energię aby walczyć o los zwierząt jednak tylko Waszemu wsparciu możemy istnieć, możemy ratować i zajmować się niechcianymi zwierzętami.

Kategorie:
Bez kategorii