Raport o transportach

Transporty z Polski, Hiszpanii, Rumunii i Litwy na południe Włoch, z Niemiec i Holandii do Kazania w Rosji lub do północnej Afryki, z Wielkiej Brytanii i Irlandii do Holandii, z Litwy i Holandii do Hiszpanii, z Węgier do Grecji, z Holandii do Polski… A w szerszej perspektywie także z Ameryki Południowej do Włoch, z Australii na Bliski Wschód…

Transporty zwierząt. Krów, koni, młodych cieląt, owiec, ptaków, jałówek, świń… Wielodniowe, wymykające się wszelkim uregulowaniom prawnym, bestialskie. Nie mające racji bytu.

Fundacja Viva od wielu lat działa na rzecz zdelegalizowania transportów zwierząt. Stanowczo domagamy się bezwzględnego zakazu transportów długodystansowych, gdyż jak pokazują raporty zarówno naszej Fundacji, instytucji unijnych (FVO) jak i innych niezależnych organizacji prozwierzęcych (m.in. Animals’ Angels) obowiązujące od stycznia 2007 roku prawo UE (Rozporządzenie 1/2005 WE) nie jest w stanie ich uregulować, czego skutkiem jest ogromne cierpienie zwierząt.

Viva działa od początku w koalicji Parlamentu Europejskiego zbierającej podpisy obywateli UE pod ograniczeniem transportów do 8 godzin maksimum. Obecnie akcja przeszła pod kuratelę niemieckiej organizacji Animals’ Angels, z którą od lat współpracuje Viva, i nabrała nowego rozpędu.

Traktat Lizboński, który od niedawna obowiązuje w UE, określa zwierzęta jako istoty czujące, których dobrostan UE musi brać pod uwagę formułując nowe prawo. Jednocześnie Traktat Lizboński daje prawo obywatelom UE wpływania na legislację drogą demokracji bezpośredniej. Jeśli milion obywateli podpisze się pod wnioskiem o nowe prawo, Komisja Europejska będzie musiała się do tego prawa ustosunkować.

Obecnie, od 2008 roku, Komisja Europejska pracuje nad poprawkami ww.Rozporządzenia. Pokażmy, że nie zgadzamy się na to, aby zwierzęta ginęły codziennie w tych bezsensownych torturach! Pokażmy, że jest nas dużo!

Podpisz petycję na www.8hours.eu .

Poproś o jej podpisanie Twoją rodzinę i przyjaciół!

Nie zapomnij także o petycji Vivy na rzecz wykreślenia konia z listy polskich zwierząt rzeźnych, dostępnej tutaj oraz akcji Vivy na rzecz poparcia włoskiej propozycji legislacyjnej zakazującej rzezi koni we Włoszech, dostępnej tutaj: http://ratujkonie.pl/savehorses/

Razem zakończmy masakrę koni!

Raport Animals’ Angels w polskiej wersji przygotowanej przez Vivę opisujący wszystkie aspekty transportów długodystansowych zwierząt można przeczytać tutaj – Prezentacja_8hours_02_2011_Foto1(uwaga: raport zawiera bardzo drastyczne materiały)