Co zrobiliśmy

autor
 • 9 lat ago

Od początku naszej działalności: Uratowaliśmy od rzeźni prawie 100 koni (więcej na „Nasze konie”) Zorganizowaliśmy ogólnopolską społeczną kampanię „Nie w moim imieniu”, przedstawiająca prawdziwe oblicze okrutnego transportu koni na rzeź z naszego kraju na południe Europy, która jako pierwsza wywołała szeroko zakrojoną dyskusję na temat barbarzyństwa transportów długodystansowych zwierząt na rzeź. (więcej na: „Sytuacja koni” oraz „Kampanie”). Zainicjowaliśmy regularną akcję informacyjną w formie ulotek oraz informacji na internecie dotyczącą problematyki transportów koni na rzeź do Włoch. Jako pierwsi zainicjowaliśmy również propozycję wypisania konia z listy zwierząt rzeźnych w Polsce na wzór stanów Kalifornia oraz Illinois gdzie konsumpcja oraz sprzedaż mięsa koni są prawnie zakazane i gdzie organizacje pozarządowe z silnym społecznym poparciem pragną całkowitego zakazu zabijania koni dla konsumpcji oraz innych celów w całych Stanach Zjednoczonych. Pragniemy aby podobne prawo istniało także w Polsce. Propagujemy na szeroką skalę poszanowanie praw koni, jako praw zwierząt, proponując alternatywę dla sprzedaży koni na rzeź, przejmując je lub

odkupując od właścicieli ofiarowując końska emeryturę, interweniując w sytuacjach kryzysowych czy pomagając wymiarowi sprawiedliwości wymierzyć karę końskim oprawcom.

Kategorie:
Co zrobiliśmy

Comments

 • A dlaczego nie walczycie o wykreślenia świń z listy zwierząt rzeźnych? Przecież ich więcej jest wywożonych do rzeźni! I całe życie żyją w gorszych warunkach niż konie. W małych boksach, karmione paszami aby rosły jak najszybciej. Słońce widza dopiero jak są wywożone do rzeźni. A wy się czepiliście koni. Tylko dlatego że są ładniejsze od świń!

  Grzesiek 15 marca 2011 08:02
 • Nic nie róbcie! bo przez takich ludzi nie długo nic nie będzie można! Zaraz znajdzie się banda oszołomów którzy powiedzą że świnie są takimi ładnymi zwierzętami i do tego są kraje gdzie się nie je wieprzowiny więc i my nie jedzmy! Potem dojdą kurczaki, ryby. A tak po prawdzie dlaczego nie walczycie o nie zabijanie świń!? Co? Ich więcej ginie! i żyją w gorszych warunkach! Co konie są ładniejsze…

  Grzesiek 15 marca 2011 08:09
 • „Nic nie robicie” tak? Świnie są hodowane właśnie po to, a konie nie!!! Rozumiem, że świnie nie mają fajnego życia, ale mięso też musimy jeśc! A po co jeśc mięso koni, skoro możemy jeśc inne rodzaje mięsa? Ja tam nie lubię mięsa, ale powiem Wam, że konie nie są po to, żeby je jeśc.

  star 16 marca 2011 18:25
 • Świniom większe boksy nie są potrzebne, bo ty oszołomie nawet nie wiesz jakiej wielkości jest świnia, a jakiej koń. A przy okazji, ciekawe, czy byś tak mówił, jakbyś żył 200 lat temu i koń byłby ci potrzebny co dorożki. Co świnę byś sobie zaprzągł?

  Dominika 20 marca 2011 08:13
 • Grzesiek jest jak ta swinia z tego malego boksu, zyje i nic nie widzi ale kiedys zobaczy slonce. Konie sluza ludziom do roznych celow poczawszy od rolnictwa konczywszy na rekreacji. I zasluguja na godna emeryture. Ale Grzesiek chce je jesc! pewno sam wozi je w transportach. Grzsiek jest ciemny i nie warto do niego pisac!

  Co do Kampanii, jestescie wielcy i zawsze bede was wspierac!

  edyta 24 marca 2011 21:50
 • Wyobraźcie sobie że powstało jeszcze kilka fundacji. Na rzecz ratowania świń, krów, kur, kaczek, gęsi, ryb.
  I każda chce wykreślenia z listy zwierząt hodowlanych konkretnego zwierzęcia. I zabrania spożywania jajek. Co byście powiedzieli na akcje ratowania krów przed rzeźnia! I zakazu picia ich mleka!? i teraz prosiłbym abyście nie unikali odpowiedzi i napisali co sądzilibyście o takiej akcji ratowania krów przed rzeźnia.

  Grzesiek 26 marca 2011 11:53
 • Dlaczego nie mielibyśmy jeść jajek? w końcu nie jemy kurcząt tylko białko i żółtko, które są nam potrzebne. Tak samo mleko, bez przesady, z tego nie rodzi się cielak.

  Lidia 30 marca 2011 10:51
 • Nawet dzikie plemiona polujac na zwierze zabijaly go w taki sposob by cierpialo jak najmniej, dziekowali bogu za dar i przepraszali to zwierze ktore zabijali – traktowali te zwierzeta z szacunkiem. A co z naszym „cywilizowanym swiatem”?
  A tak na marginezie…Czlowiek je mieso bo potrzebuje bialko.
  Najbardziej wartosciowe i latwo przyswajalne bialko zawieraja jaja kur – i nie trzeba do tego celu przelewac krew zwierzecia.

  Grzesiek pisze:” Wyobraźcie sobie że powstało jeszcze kilka fundacji. Na rzecz ratowania świń, krów, kur, kaczek, gęsi, ryb.”
  Zrozum czlowieku, tu chodzi o godne poszanowanie kazdej istoty boskiej.Ta boska istota to dar bozy ktory cie karmi i musisz szanowac go.

  Svietlana 27 kwietnia 2011 07:25
 • a dlaczego nie miałyby powstać fundacje, sprzeciwiające się po kolei zabijaniu krów, świń, owiec itd.? człowiek jest zwierzęciem roślinożernym, więc różnorodne warzywka,zboża plus od czasu do czasu produkty mleczne czy jajko w zupełności pokrywają nasze zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. ta fundacja zajmuje się końmi, ty Grzesiu załóż swoją ratującą świnki!chętnie będziemy Cię w tym przedsięwzięciu wspierać! możesz na nas liczyć!

  Alina 4 czerwca 2011 09:30
 • w zupelnosci zgadzam sie z Svietlana jak i z Alina. Jedzac zboze itd nic nam sie nie stanie. Jedzac mieso tylko zabijamy niepotrzebnie zwierzeta. Jakby tylko caly swiat powiedzial NIE zabijaniu zwierzat… raczej jest to niemozliwe >.< nie kazdy jest w stanie to zrozumiec… niestety. nie kazdy jest na tyle wrazliwy… niewiarygodne jak ludzie potrafia byc okrutni.

  Lidia 8 czerwca 2011 12:21
 • Grzesiek błagam dobijasz mnie tym;,,a co ze świniami?” Uczepiłeś się ich jek żep! Proszę Cię, jestem od 6 lat weganinką, nie jem ani nie piję nic co pochodzi od zwierząt. Mam 4 konie, które uwielbiam i dlatego popieram takie akcje! Jeśli tak bardzo zależy Ci na tych całych świnaiach to stwórz stronę, petycję. Ale błagam, nie pisz o nich nic więcej, ok?

  Ada 25 czerwca 2011 20:56
 • Odpowiedz jest prosta-od kiedy pojawiły się konie mechaniczne,zwierzęta te przestały nam być potrzebne…kiedyś bez koni ciężko było egzystować a ludzie szanowali ponad wszystko te zwierzęta -a teraz Polaczek z granic wschodnich myśli jak zarobić a nasze Państwo w tym ogólnym politycznym BURDELU nie ma czasu na zajmowanie się krzywdą zwierząt.
  Należy się koniom SZACUNEK z racji służenia człowiekowi przez wszystkie tysiąclecia!!! Wystarczy tak niewiele aby zakazać całkowicie transportu kopni na rzeź.
  100 koni to bardzo MAŁO czy nie lepiej uzyskać poparcie polityków i mediów to może wtedy nastąpi przełom,gdzie kampania telewizyjna….?-kiedyś była a teraz CICHO….

  Anna 12 stycznia 2012 22:26
 • Aha, nawet jesli my powiemy „STOP nie jem mięsa”, to i tak 6000000 ludzi to je….
  Ale konie nie są aby je jeść!!!!!!!
  Świnie, kurczaki – no, ok, ale konie?!?!? NIE!!!!

  Gabriela 9 maja 2012 17:09
 • Co do jajek to nie wszystkie są zapładnine. Z tych które jemy i tak nie wykluje się kurczak.
  Oczywiście inne zwierzęta też zasłużyły na życie-nie tylko konie ale konie hoduje się do sportu, rekreacji, towarzystwa i pracy a nie na mięso jak np. świnie.

  Rzodkiewka 23 czerwca 2012 11:44
 • Jeśli macie wąty że nie ratują świń to sami ratujmy!!!!! Dlaczego macie wąty do fundacji!!!

  kari 5525 23 czerwca 2012 15:58
 • witam popieram wszystkich po kolei kazdy z Was ma racje!!!!Grzesiek tez!!!!przejedzcie sie na fermy trzody chlewnej warunki sa tragiczne jestem technikiem weterynarii i nie jedno widzialam!!!krowy tez sa trzymane w warunkach uragajacych ale NIE WSZEDZIE!!!SA LUDZIE I LUDZISKA!! mam kolezanke ktora ma 50 krow i maja u niej dobrze bo jej rodzice szanuja zwierzeta psy biegaja po podworku bez uwiezi caly dzien . A jezeli chodzi o kampanie to maja na celu uswiadamiac nie karac!!kocham wszystkie zwierzeta jestem gorliwym przeciwnikiem futer kazda starsza Pani majaca takie slyszy ode mnie pogadanke nie jadam miesa prawie wogole!!!i zyje tak jak wielu z Nas. Ale konie to konie !!!ICH MIESA NIE MUSIMY JESC!!!!!!!dlatego jestem za tym by kon byl zwierzeciem towarzyszacym jak pies czy kot pozdrawiam PS ZACHECAM WAS DO PODPISANIA PETYCJI DO PREMIERA DOTYCZACEGO UBOJU RYTUALNEGO

  Anna 19 grudnia 2012 14:01
 • Grzesiek: ok, to prawda że świnie też zasługują na jakiś szacunek. ale ludzie muszą mieć mięso, niektórym trudno przeżyć bez mięsa jeden dzień! a więc z dwojga złego lepiej zjadać świnie niż konie. bo bez koni byłoby nieciekawie: bitwa rycerze jadą na świniach. gospodarstwo rolne świnia ciągnie bryczkę. świnie ciągnące pociągi i umożliwiające ludziom z zamierzchłych czasów dojechanie gdziekolwiek. świnie, na których jazda jest dla wielu całym światem. jeśli myślisz, że tak by mogło być, to stwórz stronę ratujswinie.pl albo coś w tym stylu, droga wolna.

  miłośniczka koni 28 grudnia 2012 16:10