Druga Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni – Pajęczno 2011

autor
  • 8 lat ago

W Pajęcznie 14 maja 2011 roku odbędą się VI Ogólnopolskie Targi Końskie – PAJĘCZNO 2011 – Jarmark Pajęczański. Do udziału w naszej akcji serdecznie zapraszam fotografów oraz wszystkich chętnych z aparatami fotograficznymi, którzy kochają konie i chcą zapobiegać ich maltretowaniu.

Będzie to nasza druga akcja i myślę, że odniesie jeszcze większy skutek niżpierwsza w Skaryszewie, z której zdjęcia nadal do nas napływają i wkrótce będziecie mogli się zapoznać z jej wynikami.

Dokumentujcie wszelkie objawy przemocy i okrucieństwa gdyż do świadomości handlarzy musi dotrzeć informacja – STOP PRZEMOCY!

Spotkajmy się od świtu na targu i bądźmy na nim do ostatniego konia gdyż okazuje się, że dantejskie sceny mają miejsce pod koniec dnia gdy nie ma już osób patrzących handlującym na ręce, a jesteśmy tam aby zapobiegać okrucieństwu.

Ktoś mnie pytał dlaczego nie ma nas w nocy ? Moim zdaniem błyskanie fleszem po oczach zestresowanym, zdenerwowanym koniom to dokładanie im stresu i cierpienia. Róbmy to co możemy zrobić nie denerwując koni. Teraz powtórzę to co już powiedziałem przed Skaryszewem – myślę, że takie publiczne działanie może stać się impulsem do stopniowej zmiany społecznie akceptowanych norm w traktowaniu koni, szczególnie jeśli idzie o najbardziej brutalne i okrutne zachowania ludzi. Choćby tylko przez jeden dzień kiedy trwa jarmark. Wiem, że nie zadziała to od razu, lecz chciałbym przez nasze fotograficzne działanie na końskich targach pokazać, że dobro konia leży na sercu wielu ludziom, a przyłapani na maltretowaniu zwierząt oprawcy będą rozliczani. Być może zmusimy ich w ten sposób do opamiętania się.

Nasze działanie fotograficzne realizowane jest wspólnie i w porozumieniu z Fundacją „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!” i Stowarzyszeniem na rzecz Nowych Metod Komunikacji i Pracy z Końmi oraz Treningu Koni „Okiem Konia”.

Tak jak w przypadku zdjęć ze Skaryszewa wasze prace umieścimy w galerii internetowej gdzie po głosowaniu zostaną wyłonione te, które zaprezentujemy na wystawie.

Przysyłajcie tylko po 10 zdjęć na adres cezary@viva.org.pl

Na koniec dnia robimy tradycyjnie już rodzinną fotografię do udziału w której zapraszam.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w

Drugiej Fotograficznej Akcji Przeciw Maltretowaniu Koni – Pajęczno 2011

proszę o informację mailem na adres: krzysztof@jarczewski.pl

Uwaga można już głosować na zdjęcia ze Skaryszewa! https://picasaweb.google.com/skaryszew2011/Skaryszew2011

Kategorie:
Aktualności

Comments

  • Brawo! Dziękuję Wam za te akcje

    Ewa 8 kwietnia 2011 15:33
  • jesteśmy z wami!

    k 8 kwietnia 2011 20:11