Bułanek

autor
 • 6 lat ago

Bułanek mieszka w domu adopcyjnym w województwie lubelskim.

Imię: Bułanek
Wiek: ok. 3  lata
Płeć: wałach
 
Historia, stan zdrowia i ogólne informacje: Bułanek ma się dobrze. jego dolegliwości ustąpiły. Dobrze odnajduje się w grupie z innymi końmi. Nie sprawia żadnych kłopotów. Uwielbia czesanie i drapanie za uchem.

Bułanek jest już z nami! Dzięki Waszej natychmiastowej reakcji na nasz apel udało się przed czasem! Dziękujemy :*

Bułanek to niezły łobuz. Ustawia inne kuce na padoku. Jest niesforny i podgryza starszyznę. Chce zaznaczyć swoją pozycję w stadzie.

   Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o likwidacji stajni w Wielkopolsce. Zadzwoniła do nas młoda dziewczyna, która w tej właśnie stajni uczyła się sztuki jeździectwa. Właściciel postanowił sprzedać wszystkie konie ponieważ interes stał się niedochodowy.
Większość koni znalazło juz nabywców. W stajni pozostał niewielki kucyk, który ma problemy z nogami. Kilka miesięcy temu dostał częściowego paraliżu. Prawdopodobnie kopnął go inny duży koń. Tak twierdzi właściciel.

Bułanek, tak ma na imię kuc, jest bardzo młody – ma zaledwie 3 lata. Ma obolałe nóżki, ale mimo to jest bardzo radosny i ciekawy wszystkiego. Niestety na konia z takimi urazami ciężko jest znaleźć kupca – łatwiej jest sprzedać go handlarzowi. Początkowo właściciel w ogóle nie chcial z nami rozmawiać – nie potrafił zrozumieć po co nam nieużytkowy koń. Właśnie dlatego, że nikt go nie chce! Dlatego, że nie ma szansy na to, aby kiedyś ktoś go pokochał, wyczesał grzywę podrapał po chrapach. W naszych stajniach jest wiele koni, których nikt już nie chciał. Znajdziemy miejsce również dla Bułanka.

Mamy czas do końca stycznia na zebranie 1500 złotych,
aby wykupić Bułanka. Po tym czasie właściciel sprzeda go
handlarzowi. Nie możemy na to pozwolić! Bardzo prosimy Was
o pomoc dla tego małego konika!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
http://ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro 22 349 97 74
Iwona 797 649 508
Dominika 797 649 509

 

 


Comments

 • Cudo! Chciałabym takiego w mojej szkółce! Ale teraz nie kupiliby go na pewno… Nie ze względu na nogi. Ze względu na ich brak kasy.
  Osobiście mam słabośc do kuców a ten jest jeszcze niezaprzeczalnie śliczny!
  Musi się udać!

  Rzodkiewka 14 stycznia 2013 14:10
 • wpłaciłam. tyle ile mogłam. oby się udało, trzymam kciuki.

  amma 16 stycznia 2013 22:07
 • Pieniądze przelałem.
  Wierzę,że uratujemy i to nie tylko Bułanka.
  Marek

  Marek 17 stycznia 2013 09:38
 • jaki tytuł napisać w przelewie?

  Daniel 17 stycznia 2013 10:10
 • wplacilam pieniadze na pierwszy numer konta na waszej stronie z dopiskiem ‚dla Bulanka’. Musi sie udac

  Iga 17 stycznia 2013 23:22
 • Własnie przelałam pieniadze dla Bułanka.Wy rowniez to zrobcie!!

  Basia 18 stycznia 2013 20:12
 • jest piękny i trzeba go uratować bez dwóch zdań!

  miłośniczka koni 18 stycznia 2013 20:54
 • Bardzo sie ciesze, ze udalo sie uratowac tego konika. Pierwszy raz odwiedzam strone Viva, i to po tym, jak zobaczylam wasz apel w Angorze.

  Anna 25 stycznia 2013 01:30
 • Wiecie co planuję zrobić ? Dorwać tego śmiecia Bułanka, przywiązać go za nogę do samochodu, wsiąść za kierownicę i wcisnąć gaz do dechy ! To będzie komiczny widok – obrzydliwy, przygłupi kucyk ciągnięty przez samochód po ziemi – w końcu pewnie mu urwie tą jego nogę :D:D:D

  X 2 lutego 2013 20:32
 • A wiesz co ja planuje .Dorwac tego buraka co to napisał o tym Bulanku kucyku Wziąść cie wysłąć na rzeż .ale za nim bys tam trafił to bym cie cioł po tyym głupim twoim łbie i sola sypał.i cioł. Az by ci móz=g wypalił.PALANCIe.BUraku jeden .

  marcin 24 lutego 2013 23:25
 • A wiecie co planuje zrobicDorwac smiecia tego buraka co napisal o Bułanku Przywiazac ten jego pusty łeb do Auta i ciagnac tak długo az go wywioza na rz..,,,,ż Cymbale Pusty ten gornek masz.HA HA HA.Pewnie Bamber z ciebie.Kewsgo Father

  Rusek 27 lutego 2013 01:31
 • Co za cymbał napisał o tym koniu.Ciebie tam dawno na rzez powinni wywiez. Gdy by to istnialo. pierwszego bym cie tam zawiósl.. Ciepie jeden.

  Sasza 27 lutego 2013 11:34