Wózeczek przyjedzie w przyszłym tygodniu! Zbieramy fundusze na dodatkową rehabilitację

autor
  • 6 lat ago

Daliśmy mu na imię Smoky. Jest maleńkim kundelkiem z wielką raną w sercu. Znaleźliśmy go dwa tygodnie temu w przydrożnym rowie. Leżał na ziemi opierając się na przednich łapach, wyglądał na potrąconego przez samochód. Zatrzymaliśmy się żeby mu jakoś pomóc. Psiak był oblepiony błotem i własnymi odchodami. Czołgał się bezradnie po ziemi ciągnąc za sobą bezwładne nóżki. Jego brzuszek był bardzo przemarznięty, a z uszu ciekła krew. Bez chwili namysłu zabraliśmy go do weterynarza. W klinice dla zwierząt okazało się, że jego stan nie jest wynikiem wypadku, a okrutnego zaniedbania. Piesek ma niedowład tylnych nóg, zanik niektórych mięśni i nowotwory kanałów słuchowych. Z wielkich guzów w uszach wycieka cuchnąca ropa. Smoky był tak wyziębiony, że mogły to być ostatnie chwile jego życia. Piesek musiał mieć właściciela. Na szyi miał obrożę. Ktoś musiał dawać mu jeść. Ktoś widział w jakim stanie jest Smoky. Dlaczego nie udzielił mu pomocy, nie zabrał do lekarza, tylko zostawił w rowie?

W klinice ma cieplutkie posłanko i wspaniałą opiekę. Został wykąpany, wyczesany i nawodniony. Codziennie prowadzona jest rehabilitacja – konieczne są masaże pomagające mu się wypróżniać. Niedługo lekarze usuną guzy z jego uszu. Niestety Smoky nigdy nie będzie samodzielnie chodził. Dlatego chcielibyśmy kupić mu specjalny wózeczek, na którym mógłby się poruszać. Już kilka takich fundacyjnych piesków świetnie sobie radzi. Taki psiak może chodzić na spacery i bawić się z innymi psami!

Jedyny problem to koszt takiego wózeczka. Trzeba go zrobić na zamówienie. Smoky jest niewielki i wózek w jego rozmiarze będzie kosztował 1800 złotych. Dlatego prosimy Was o pomoc. Może wspólnie uda nam się przywrócić radość życia małej psiny.

Cały czas szukamy właściciela Smoky’ego, który musi odpowiedzieć za tak drastyczne zaniedbanie. Dlatego jeśli poznajesz psiaka ze zdjęcia i wiesz do kogo należy – zadzwoń do nas.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe. http://ratujkonie.pl/numery-kont/ Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów: biuro 22 349 97 74 Iwona 797 649 508 Dominika 797 649 509 Smoky w dniu przywiezienia do kliniki: http://www.youtube.com/watch?v=NdiYrQRW1eU Smoky przed operacją usunięcia narośli nowotworowych w uszach, już wykąpany i ostrzyżony: http://www.youtube.com/watch?v=q8Brmi1EHAw

Kategorie:
Aktualności